2.12.12

Bilmem Gerekmeyen Şeyleri Bilme İsteğim

Pazar günü oturdum aylaklık ediyorum. Pinterest senin Twitter benim dolaşırken sürekli aklımda bilgisayarı kapatıp başka şeyler yapmak var. O sırada pinterestte bir pin'e rastlıyorum. 
"Bilmeniz Gerekmeyen 50 şey" 
başlığı...

Bu önemli bir bilgi benim için. Bir şeyi bilmemin gerekmemesi. O zaman bilmek istiyorum. Mesela lisede ödev verilirdi, bir de yapılması gerekmeyen, isteğe bağlı ödevler olurdu. Ben isteğe bağlı olanları önce yapıp diğerlerini yetiştiremezdim mesela. :) - Bir P. klasiği!

İşte bugün de böyle oldu... Orada bilmemin gerekmediğini yazınca hem okumak istedim. Hem de bloğumda paylaşmak istedim. 

Ellinci madde büyük hayal kırıklığı oldu benim için. Bir çikolatanın içinde 8 böcek bacağı oluyormuş! Önce okuyunca biraz midem bulandı, bu bilgi gerçek olabilir mi diye düşündüm, çikolata ile olan ilişkimi gözden geçirdim. Ama bu bilgi beni çikolata yemekten uzaklaştırdı mı sevgili okurum? Tabii ki HAYIR! Belki de o böcek bacakları olmasa tadı o kadar güzel olmayacak, belki 20 yıl sonra böcek bacağı kansere iyi geliyor diyecekler... Kim bilir... Ben çikolatayı her haliyle seviyorum ve kabul ediyorum...

Buyrunuz, bu gereksiz bilgileri sizlerle de paylaşayım... İngilizce bilenler bilmeyenlere anlatsınlar...


Resim yazısı ekle
 

14 yorum:

Zeynep Sarıkaya dedi ki...

Uludağ turları, kış mevsiminde keyifli vakit geçirmek, sömestr ve hafta sonu tatillerini değerlendirmek için en önemli fırsat. Türkiye’nin ilk kayak merkezi olma özelliğine sahip Uludağ’da günübirlik, hafta sonu turları ile sömestr tatilleri dolu dolu geçiyor.
http://www.uludagotel.com.tr/ #uludag #uludagotelleri #uludagturları

Fadime Uyanık dedi ki...

Klima Bakım Servisimiz yıllardır sektörün öncü markalarından biri olarak edindiği tecrübe ile klimalarınızın yüksek performansta ve sorunsuz bir şekilde çalışması için üst düzey servis hizmetleri sunuyor.
http://www.klimaservis.com/klima-bakim-servisi/
#klima #klimaservis #klimabakım

Fadime Uyanık dedi ki...

Dans Akademi olarak düğün hazırlıklarınızın tamamında uzman danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ders almanızı sağarken danışmanlarımızla da düğün dansınızın kusursuz olmasını sağlıyoruz.
http://www.dugundansi.com.tr/dugun-koclugu/
#düğün #düğündansı #düğünkoçluğu

Unknown dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Mitsubishi Klima dedi ki...

Mitsubishi klima sistemleri, inverter, duvar, kanallı, kaset, vrf, salon, yer tavan ve multi tip klimalara ev ve ofisleriniz için uygun fiyata sahip olabilirsiniz.
http://www.mitsubishiklima.com.tr/
#mitsubishiklima #mitsubishiklimafiyatları #mitsubishiklimamodelleri

Mitsubishi Klima Bayii dedi ki...

Mitsubishi klima yetkili satış ve servis merkezi, klima modelleri, satış koşulları, bakım, onarım, yedek parça ve aksesuar hizmetleri.
http://www.mitsubishiklimabayii.com/
#mitsubishiklima #mitsubishiklimalar #mitsubishiklimafiyatları

Ariston klima servis dedi ki...

Ariston klima servisi duvar tipi, inverter duvar tipi split, inverter multi split, salon, kaset, tavan, yer, kanallı tip klima montaj, bakım arıza servis merkezi
http://ariston.klimaservis.com/
#klimaservis #aristonklimaservis #aristonklimaservisi

Lejyoner Nedir dedi ki...


Klima Hastalığı Lejyoner Nedir? Belirtileri ve Tedavisi
Klima hastalığı lejyoner nedir, klima filtrelerinde bulunan lejyoner mikrobunun belirtileri ile hastalığın tedavisinde kullanılan yöntemler.
http://www.mitsubishiklima.com.tr/lejyoner-nedir/

#lejyonernedir #lejyonerhastalığınedir #lejyonerhastalığı 

Yaşlı Odası Klimaları dedi ki...

Yaşlı Odası Klimaları – En Çok Tavsiye Edilen Klima Modelleri
http://www.mitsubishiklima.com.tr/yasli-odasi-klimalari/
#yaşlıodasıklimaları #yaşlıodasıklimamodelleri #yaşlıodasıiçinklimalar

Büyükada Otel dedi ki...

Büyükada otel romantik bir hafta sonu tatili 100 TL’den başlayan ada otelleri konaklama fiyatları,Büyükada'nın en güzel butik oteli, tatil fırsatları.
http://www.buyukadaotel.com.tr/
#büyükadaotel #büyükadaotelleri #büyükadaoteller

Dr. Ömer Polat dedi ki...

Ortodonti Uzmanı Ömer Polat, diş teli tedavisi uygulamaları, hızlı teşhis ve tedavi, uluslararası yöntemler, çocuk ve yetişkin ortodontisinde profesyonel tedaviler.
http://www.dromerpolat.com/
#ortodontiuzmanıömerpolat #ortodontistömerpolat #ömerpolat

Diyet Uzmanı dedi ki...

Türkiye’nin en iyi diyetisyenleri, 81 ilde uluslararası yöntemlerle kişisel ve kurumsal beslenme danışmanlığı, beslenme eğitimleri, yaşam koçluğu ile online diyet danışmanlığı.
www.diyetuzmani.com.tr
#diyetisyen #türkiyenineniyidiyetisyenleri #diyetuzmanı

Serdar Can dedi ki...

Mitsubishi klima fiyatları ve sezona özel en cazip kampanyalar burada! İstediğiniz klima modeline ve kapasitesine özel fiyatlarımızı öğrenmek, evleriniz ve iş yerleriniz için doğru klimayı almak istiyorsanız Türkiye’nin ödüllü satış ekibi olan Mitsubishi klima danışmanlarımızı arayın! Kurumsal ve kişisel çözümlerimizden yararlanın!

En iyi klima fiyatları için linke tıklayın.

Serdar Can dedi ki...

VRF Klima Satış ve Servis Merkezi – En İyi Fiyat Aynı Gün Hizmet
Türkiye genelinde bayi ve servis ağı ile en iyi fiyat garantili satış, aynı gün keşif, satış, bakım, onarım ve yedek parça hizmeti.

Buradan VRF Klima modellerine bakabilirsiniz.